jak vybrat ctyrkolku hlavni foto

Čtyřkolky dnes v hojném počtu slouží u policie, záchranných složek, armádě, v komunálu a samozřejmě hlavně v soukromém sektoru. Článek vám všem, co si rádi upravují v podstatě vše kolem domu, chaty, chalupy, zahrady nebo firmy ukáže, jak mohou být pracovní čtyřkolky (zkráceně označované také ATV – nebo-li all terrain vehicles) velmi vítaným pomocníkem při všech druzích práce. Ve stručném bodovém návodu vám představíme čtyřkolky CF MOTO Gladiator od největšího dovozce pracovních čtyřkolek do ČR a SR, firmy Journeyman CZ.

Použití čtyřkolky

Na začátek je dobré si vyjasnit několik zásadních otázek – na co budu pracovní čtyřkolku potřebovat, co od ní očekávám, kolik mě bude stát a budu mít zajištěný servis, díly a pracovní příslušenství ? Nejčastější kriteria jsou rozumná cena vs. dostatečný výkon na pracovní nasazení vs. kvalita. V nabídce firmy Journeyman, dlouholetého lídra na trhu pracovních čtyřkolek, jsou pracovní čtyřkolky CFMOTO Gladiator, které tato kriteria jednoznačně splňují. Všechny modely Gladiator jsou vybaveny moderními EFI motory, elektricky připojitelným 4x4 s možností 100% uzamčení předního i zadního diferenciálu, pohon mají zajištěn silným kardanem a všechny jsou samozřejmě s variátorem – tedy laicky „automatem“. Navíc všechny jsou vybaveny velmi silnou kardanovou redukcí do pomala (značeno písmenem „L“). Každého Gladiatora lze pořídit i s precizním posilovačem řízení, který už tak dobré ovládání ještě zlehčuje a toto příslušenství ocení mj. i zástupkyně něžného pohlaví. V cenovém rozmezí 115 až 257 tisíc naleznete celkem 6 druhů čtyřkolek Gladiator o obsahu 400 až 1000 ccm a 3 druhy nákladních čtyřkolek (čtyřkolky s volantem, označované také UTV – nebo-li universal terrain vehicles) Gladiator UTV o obsahu 500 až 1000 ccm v cenovém rozmezí 227 až 356 tisíc. Jak tedy vybrat tu správnou pro Vás?


jak vybrat ctyrkolku varianta prvniVarianta první – mám chatu či chalupu, potřebuji si s vozíkem dojet pro dřevo. Vhodný model – Gladiator X450. Moderní, jednoduchý, lehce ovladatelný stroj, který beze zbytku naplňuje heslo „pracák do nepohody“. Jednoválcový model 4x4 s více než dostatečným výkonem pro všechny druhy práce. Jedná se o vůbec nejprodávanější pracovní čtyřkolku v ČR a díky svému bezkonkurenčímu poměru cena/výkon/spolehlivost si tuto pozici zajisté ještě dlouho podrží. Pořízení nezruinuje vaší kapsu a odvede vše, co od pracovní čtyřkolky požadujete. V nabídce je i velmi oblíbená prodloužená verze, kterou samozřejmě ocení hlavně váš spolujezdec! Cena plně vybaveného Gladiatora X450 (silný naviják, homologované tažné, nosiče...) lze v akčních nabídkách pořídit již  za fantastických 114.990,- vč. DPH! Gladiator X450 je nejen díky ceně dlouholetý čtyřkolkový bestseller na našem trhu.


jak vybrat ctyrkolku varianta druhaVarianta druhá
– mám farmu, jsem lesník, majitel úklidové firmy – potřebuji pravidelnou údržbu, zavážení zvěře v zimních měsících, uklízím veřejné i soukromé prostory. I zde lze použít model X450, nicméně v nabídce Journeyman je jeho silnější dvojče Gladiator X520 nebo velmi populární model Gladiator X550, oba se silnějším moderním 500 cc motorem. Oba tyto stroje přinášejí řádnou porci výkonu navíc, skvělou ovladatelnost a odolnost. Technika 4x4, robustní pevný rám a podvozek zajišťují podobně jako u modelu X450 stabilitu a výborné jízdní vlastnosti. Obě pětistovky, stejně jako ostatní modely Gladiator, jsou plně vybaveny pro těžkou práci, k dispozici je silný naviják, robustní nosiče i plně homologované tažné. Na Gladiatora můžete namontovat adaptéry na různé příslušenství, např. radlici, kartáčový zametač, sypač, vozík, brány, stahovač dřeva, stopovač a mnohé další...Ceny za plně vybavené oblíbené „pětistovky“ začínají již na 149.990,- vč. DPH! Novinkou roku 2019 je pak o 100 kubíků silnější a modernizovaný model Gladiator X600, nástupce populárního modelu X550.


jak vybrat ctyrkolku varianta tretiVarianta třetí
– cokoliv, co bylo zmíněno výše, ale chci hlavně velký výkon, moderní design a velký stroj. Gladiator X850 V-Twin, případně pak TOP model Gladiator X1000 V-Twin. Dvouválcové, na první pohled skoro identické čtyřkolky, které od svého vstupu na trh doslova pobláznili čtyřkolkovou veřejnost a na světových trzích trhá rekordy v prodejnosti. Proč? Parametry těchto strojů nadchnou každého znalce – extrémně výkonný dvouválcový 800/1000 ccm motor o výkonu 63/85 koní, silný 72/79 Nm kroutící moment, vstřikování DELPHI/Bosch, kanadský variator CV-Tech, americký zadní samosvor Eaton, majestátní rozměry, skvěle stavitelné odpružení a komfortní podvozek….K tomu plná pracovní i hobby výbava. Kdo chtěl čtyřkolku s opravdu velkým výkonem, musel donedávna šáhnout hodně hluboko do kapsy. Díky modelům X850/X1000 se však i výkonný dvouválec dostal do kategorie, kde se dříve nacházely podstatně slabší jednoválcové stoje. Za cenu od 231.000,- vč. DPH dostanete pracovní čtyřkolku, která Vám zaručí, že vám již pravděpodobně nikdy nebude chybět výkon. Navíc díky svým úctyhodným rozměrům a váze se hodí i na opravdu těžkou práci do lesa či na stavbu. Gladiator X850 a Gladiator X1000 jsou od svého nástupu na trh nejprodávanějšími dvouválcovými 4kolkami ČR i SR.


Varianta čtvrtá
– nemám rád řidítka, chci volant. I toto vám Gladiator může splnit. Na to se však hodí úplně samostatná kapitola. Tuto kategorii, zvanou UTV, však stojí za to si třeba v budoucnu představit zcela samostatně. Každopádně veškeré potřebné informace o kategorii UTV/SSV naleznete na www.ctyrkolky.cz.

A proč právě pracovní čtyřkolky Gladiator? Možná pro to vše, co bylo uvedeno. Možná proto, že jsou na trhu mnoho let a staly se absolutní stálicí v kategorii prodej pracovních čtyřkolek. Možná také proto, že dovozce, ryze česká firma Journeyman, patří do TOP 10 světových dovozců čtyřkolek CFMOTO a je na trhu se čtyřkolkami více jak 15 let. Má rozsáhlou distribuční a servisní síť v ČR i SR a své stroje do detailu zná. Možná také proto, že jsou na Gladiatory vždy dostupné a levné náhradní díly. Možná také proto, že jako jediné čtyřkolky na trhu mají stroje Gladiator nadstandardní 3-letou záruku a doživotní záruku na rám. Možná také proto, že ač jsou brány hlavně jako pracovní, mnohokrát dokázaly svými úspěchy na závodních kolbištích, že to jsou i stroje na zábavu a sportovní vyžití. A možná také proto, že už z jejich jména je znát, že se nevzdávají a bojují vždy a za všech okolností se vším, co si na ně člověk vymyslí. Čtyřkolky Gladiator – dokáží to, co dokážete Vy!

Pár rychlých rad a tipů na závěr

  • Než si čtyřkolku koupíte, jeďte si ji vyzkoušet. Pár minut jízdy vám dá víc než hodiny brouzdání po internetu.
  • Pečlivě vybírejte a ujistěte se, že vám stroj bude vyhovovat. Neplatí, že vždy to největší a nejdražší musí pro vás být tou nejlepší volbou.
  • Chcete jezdit hlavně ve dvou? Koukejte na prodloužené verze, spolujezdec to rozhodně ocení.
  • Budete chtít pracovní příslušenství? Zeptejte se při nákupu na zvýhodněné pracovní sety!

 

180828 CFORCE-450L Left45 167
180828 CFORCE-450L Right 167
180828 CFORCE-450S- Right 167
180828 CFORCE-450S Left45 167
DSC 0253
DSC 0776
IMG 0473
X450 Ranch 1
X450 Ranch 2
X450 Ranch 3
X450 Ranch 4
cfmoto cforce450 102


Jednovalce 300 250

Ojeté neznamená špatné